وبلاگ شخصی دلاور نجفی حاجی پور

نظر سنجی
نویسنده : دلاور نجفی حاجی پور - ساعت ۱٠:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۳/۱
 

  اخیرا سایت خبری ایرن که بی شک مستقل ترین سایت خبری داخلی در خصوص محیط زیست است ، از خوانندگان خود خواسته بود تا در پاسخ به این سوال که کدام رئیس سازمان حفاظت محیط زیست را موفق تر می دانید ، نظر خود را اعلام کنند . نهایتا آقای منافی ، خانم ابتکار ، خانم جوادی و آقای محمدی زاده به ترتیب حائز آرا 21 ، 17 ،4 و 4 درصد شدند و 56 درصد هم گزینه هیچ کدام را بر گزیدند .اگر چه نتایج این نظر سنجی  نهیب بزرگی است تا مسولان عالی رتبه نظام موضوع محیط زیست را جدی تر بگیرند و 56 درصد اعلام هیچ کس یعنی نارضایتی مطلق ! اما چند نکته :

     1- قاعدتا همه نظر دهندگان به نوعی طرفدار محیط زیست اند و مخربین محیط زیست معمولا این گونه سایت ها را نمی خوانند و این به اعتبار نظر سنجی می افزاید .

     2- از آنجائی که اغلب فعالان محیط زیست از نظر سیاسی دارای گرایش های خاص هستند ! و بعضا انکار هم نمی کنند و شواهد آن هم موجود است ( از جمله حضور در ستاد های انتخاباتی ! ) قطعا این موضوع در رای دهی موثر بوده و بخشی از اختلافات فاحش هم به همین سبب است .

     3- دو گزینه اول هر کدام حدود هشت سال سکاندار مسولیت محیط زیست کشور بوده اند و توانسته اند برنامه های خود را عملی نمایند و این در حالی است که خانم جوادی چهار سال و آقای محمدی زاده تا کنون تنها هشت ماه این مسولیت را داشته اند !

     4- آنگونه که برخی دوستان به من گفته اند طرفداران برخی افراد از طریق پیام کوتاه ، پست الکترونیکی و ... به سایرین اطلاع داده و آنان را تشویق به دادن رای به افراد خاص کرده اند !

     5- و باز فکر می کنم شاه بیت این نظر سنجی همان 56 درصد اعلام نا رضایتی است که باید جدی گرفته شود .