نظر سنجی

  اخیرا سایت خبری ایرن که بی شک مستقل ترین سایت خبری داخلی در خصوص محیط زیست است ، از خوانندگان خود خواسته بود تا در پاسخ به این سوال که کدام رئیس سازمان حفاظت محیط زیست را موفق تر می دانید ، نظر خود را اعلام کنند . نهایتا آقای منافی ، خانم ابتکار ، خانم جوادی و آقای محمدی زاده به ترتیب حائز آرا 21 ، 17 ،4 و 4 درصد شدند و 56 درصد هم گزینه هیچ کدام را بر گزیدند .اگر چه نتایج این نظر سنجی  نهیب بزرگی است تا مسولان عالی رتبه نظام موضوع محیط زیست را جدی تر بگیرند و 56 درصد اعلام هیچ کس یعنی نارضایتی مطلق ! اما چند نکته :

     1- قاعدتا همه نظر دهندگان به نوعی طرفدار محیط زیست اند و مخربین محیط زیست معمولا این گونه سایت ها را نمی خوانند و این به اعتبار نظر سنجی می افزاید .

     2- از آنجائی که اغلب فعالان محیط زیست از نظر سیاسی دارای گرایش های خاص هستند ! و بعضا انکار هم نمی کنند و شواهد آن هم موجود است ( از جمله حضور در ستاد های انتخاباتی ! ) قطعا این موضوع در رای دهی موثر بوده و بخشی از اختلافات فاحش هم به همین سبب است .

     3- دو گزینه اول هر کدام حدود هشت سال سکاندار مسولیت محیط زیست کشور بوده اند و توانسته اند برنامه های خود را عملی نمایند و این در حالی است که خانم جوادی چهار سال و آقای محمدی زاده تا کنون تنها هشت ماه این مسولیت را داشته اند !

     4- آنگونه که برخی دوستان به من گفته اند طرفداران برخی افراد از طریق پیام کوتاه ، پست الکترونیکی و ... به سایرین اطلاع داده و آنان را تشویق به دادن رای به افراد خاص کرده اند !

     5- و باز فکر می کنم شاه بیت این نظر سنجی همان 56 درصد اعلام نا رضایتی است که باید جدی گرفته شود .

/ 3 نظر / 20 بازدید
اشکار

هایتا آقای منافی ، خانم ابتکار ، خانم جوادی و آقای محمدی زاده به ترتیب حائز آرا 21 ، 17 ،4 و 4 درصد شدند و 56 درصد هم گزینه هیچ کدام را بر گزیدند ...دلاور خان دکتر منافی بیشترین تعداد آرا را آورد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ درآن دوره که ضمینه تخریب برای دوره های بعد اماده شد!اگر برخی کارشناسان دلسوز ولی مغضوب نبودند نه از تاک چیزی بجای مانده بود و نه از تاک نشان!! دیروز ذکر خیر شما بود عزیزی گفت دلاور تازه جا افتاده بود که بجایی دیگر بردندش.آخر خان دلاور خودتان قضاوت بفرمایید حیات وحش و زیستگاه ها و تامین اجتمایی!!!!! خوش بحالتان دلاور خان

م

سلام حاج دلاور. من پیشنهاد میدم این نظرسنجی چندماه دیگه انجام بشه. اونوقت میبینی که این رئیس جدید چطوری آمارش میره بالا. (دقیقا مثل برنامه نود) میدونی چرا؟! چون اگه همینطور که ببرمازندران!!! و درنای سیبری!!! رو احیا کرد و از خطر انقراض نجات داد، ادامه بده و اکتیو باشه با این همه سفر خارجی مطمئنا شیر ایرانی و سلسله قاجاریه و ... رو هم احیا خواهد کرد. پس اگه چند وقت دیگه آقامحمدخان قاجار رو توی خیابون دیدی تعجب نکنی!!!!

مهندس

حضرت آقای مهندس دلاور خان نجفی با تقدیم سبزینه وش ترین سلام ها بیاییم قضیه رو منحرف نکنیم. به هر حال بر هیچ شخص منصفی دور نیست که خانم دکتر ابتکار با مدیریت علمی و فنی خود با توجه به سابقه وجیه مصداق دولتمردی سبز بود. اصلا مقوله محیط زیست مقوله محجوری در کشور ما بوده و باید عزم جزم در دولتمردان ارشد برای احیای بین نسلی آن وجود داشته باشه آدما که سهل اند !!! بحث بسیاره و ...