در بارهء خودم !

متولد هفتم اردیبهشت سال 1350(روزی مثل فردا !)در میانهء سلسله جبال زاگرس و در منطقه ای که سالیان بعد به عنوان منطقهء حفاظت شدهء شیرین بهار (شیمبار) شناخته شد.یک عشایرزاده ای که به برکت تلاش بزرگمردی از دیار فارس به نام محمد بهمن بیگی که بنیان گذار آموزش عشایر بود ،درس خواندن را در سیاه چادر های عشایری آغاز کردم آن هم در سن پنج سالگی ! کلاس هایی که نه از میز خبری بود و نه از نیمکت ! بلکه پای صخره ها و زیر درختان شکل می گرفت . دوران راهنمایی و متوسطه در شهر لالی در حوالی مسجد سلیمان سپری شد و در سال 1367 موفق به اخذ مدرک دیپلم شدم و در تمامی این سال ها شاگرد اول بودم . در سال 1367 در رشتهء زمین شناسی وارد دانشگاه اصفهان شدم و به علت غربت و دهاتی بودن در همان ترم اول مشروط شدم ! دورهء  کارشناسی ارشد را در رشتهء چینه شناسی و فسیل شناسی دانشگاه تربیت معلم تهران به پایان برده وعلی رغم فعالیت های سیاسی و مسئولیت انجمن اسلامی با معدل 19 به عنوان شاگرد اول دانشگاه شناخته شدم .و در این دوره ها هم از هیچ سهمیه ای استفاده نکردم. علی رغم امکان استفاده از سهمیهء شاگرد اولی جهت ورود به مقطع بالاتر از آن استفاده ننموده و چون گرایش چینه شناسی و فسیل شناسی چند سالی در دانشگاه های دولتی پذیرش نداشت ، در آزمون دانشگاه آزاد شرکت کرده و پذیرفته شدم. در سال 1383 امتحان جامع را با موفقیت گذراندم و بعلت فعالیت های اجرایی دفاع از پایان نامهء دکتری به طول انجامید که عنقریب از آن دفاع خواهم کرد .رشتهء چینه شناسی و فسیل شناسی در اصل و اساس پالئوبیولوژی و پالئواکولوژی است.یعنی مطالعهء گونه های مختلف جانوری و گیاهی ،سیستماتیک ، اختصاصات و اکولوژی آنها . و ما فسیل شناسان مجبوریم گونه های عهد حاضر را حتما مطالعه کنیم تا بتوانیم نیاکان آنها را بشناسیم !با این تفاوت که مفهوم تکامل برای ما ملموس تر بوده هرچند شناسایی نمونه ها بصورت فسیل بسیار پیچیده تر است . گاهی دیدن یک رگبرگ در یک نمونه فسیل گیاهی روز ها زمان می برد ولی در یک نمونهء عهد حاضر به راحتی قابل تشخیص است .

/ 21 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
یکی

خوشا به حالت ای روستایی چه شاد و خرم چه با صفایی...[نیشخند]

شکرتیغااااااااال

دلاور تولدت مبارک

ببر خزر

ها دلاور خان تبریک پس از سی سال کاراکال و سیه گوش در لرستان دیدنداقای دکتر اعتماد به وجود کاراکال نزدیک خرم اباد اشاره کرده بود(عکس توله)قالی کوه زیستبوم بسیار باارزشی داره ظل السلطان به جمعیت خوب خرس و کبک دری اشاره داشت وقت کردیکتاب خاطراتش را بخون راستی می دونستی در میانکاله دوره شاه عباس علاوه بر مرال إهو و یوز بوده و حداقل تا سال 1940 شوکای زیادی داشته؟!راستی متخلف های کالمند و بهادران یزد پس از شکار آهو لاشه را در دبه شیر در وانت می گذارند خودشان به من گفتند

نجفی

سلام علیکم خدمت شما ...عالی بود ..به ما هم سری بزنید خوشحال میشویم

شاهرخ جباری

باسلام و تبریک تولد یادداشتی در باره استراحت جنگل نوشتم . ممنون خواهم شد اگر کارشناسان محترم سازمان حفاظت محیط زیست یا مشاوران مربوطه در سازمان شما به این پرسش ها پاسخ دهند.

شادی

خیر سرت اینم رشته بوده قبول شدی تازه اینهمه هم از خودت تعریف کردی!

سمیه

سلام البته خدایش کارسیاسی کردن خیلی عالیه همه یه شبه مدیر میشن؟ البته باید به باد توجه کرد کدامین سو می وزد

حمزه علی یوسفی بابادی

با سلام خدمت دکتردلاور عزیز من معملا وبلاگ دکتر را میخوندم ولی عمدا پیامی نمیدادم ولی حالا میخواستم به اون عزیزی که برا دکتر پیام داد که خیلی از خودت صحبت کردی بگم: بنده شناخت دقیقی از دکتردارم و مطئنم اگه دکتر کمی بیشتر از مشکلاتش در زندگی خودش میگفت مطمئنا این عزیز قضاوت دیگری میکرد.

جهانگْر

پس شکر مْی خورْدید که تو این مدت خود را دکتر معرفی می کردی و محیط زیست را به گند کشیدی

باکاظم یوسفی

با سلام دکتر جون انشا’ الله که با لطف خدا و همت خود گامی موثر تر در پیشبرد اهداف نظام مقدس اسلامی برداشته باشیدء نباید از فرمایشات انتقادی دیگران ناراحت شد چون راهی در جهت ژیشرفت انسان محسوب میشن و باید با انها به عنوان یک دوست برخورد کاملا" صمیمانه داشت تا مقابله به مثل کردن صورت گیرد برادر.