بدون شرح !!!

 محمدی زاده در معارفه 4 سال قبل خود :

محمدجواد محمدی‌زاده در مراسم معارفه خود به عنوان ریاست سازمان حفاظت محیط زیست و معاون رییس‌جمهوری با تاکید بر اینکه حل مساله محیط زیست نیازمند عزمی ملی است افزود: تا زمانی که آحاد مردم محیط زیست را یک مساله مهم و اصلی خود ندانند، امکان چاره‌اندیشی زخم‌های عمیق محیط زیست فراهم نخواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه به راهنمایی و کمک تمام دلسوزان محیط زیست که پس از انقلاب برای این سازمان تلاش کرده‌اند سخت نیازمندم، افزود: محیط زیست با مشکلات ساختاری، محدودیت منابع مالی و ... مواجه است.

رئیس جدید سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه قدرت‌ها نمی‌گذارند مسائل محیط زیست در جهان به نتیجه برسد گفت: آلودگی‌های زیست محیطی ایجاد شده در کشور باید مهار شود و همه دستگاه‌ها باید از این امر حمایت کنند.

وی با تاکید بر اینکه کار بر زمین مانده در بحث محیط زیست کم نیست و این امر بر دوش ما سنگینی می‌کند افزود: قانون اساسی، چشم انداز 20 ساله و برنامه‌های اول تا چهارم به میزان قابل قبولی در بحث محیط زیست وارد شده‌اند و این امر نشان می‌دهد تصمیم گیران ما نگاه زیست محیطی را می‌شناسند اما در اجرا با مشکل مواجه هستند.

رئیس جدید سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه باید ساز و کارهای قانونی برای تصویب لوایح که دستگاه‌ها را ملزم به رعایت مسائل زیست محیطی کنند تهیه و برای تصویب به مجلس شورای اسلامی ارائه شود افزود: با قوانین و مجازات‌های فعلی نمی‌توان به طور شایسته از محیط زیست کشور دفاع کرد.

وی با اشاره به اینکه در بخش نرم‌افزاری باید پشتوانه‌های حقوقی و قانونی لازم ایجاد شود گفت: در بخش سخت‌افزاری نیز باید موضوعاتی مانند تجهیز گارد محیط زیست، آزمایشگاه‌ها و ... مورد توجه قرار گرفته و نسبت به توسعه ایستگاه‌های سنجش و دریافت اطلاعات آنلاین از آلودگی‌ها در کشور در برنامه‌های جدی سازمان حفاظت محیط زیست قرار گیرد.

رئیس جدید سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه در ساختارهای اداری سازمان باید تجدیدنظر صورت گیرد گفت: در حوزه بین‌الملل نیز ظرفیت‌هایی وجود دارد که باید از آن استفاده شود. از سوی دیگر ارتقای آموزش کارکنان، توسعه مباحث محیط زیست در مقاطع مختلف تحصیلی، آشتی میان متخصصان و فرهیختگان با سازمان محیط زیست کشور، ‌جلب مشارکت مردم، اطلاع رسانی شفاف و بهره گیری از توان رسانه‌ای و بانک‌های اطلاعاتی، برگزاری جشنواره‌ها، گردهم آیی‌ها و نشست‌های علمی و ... از برنامه‌های اصلی سازمان حفاظت محیط زیست خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه حفاظت و نظارت نباید تنها در انتهای فرایند مدنظر قرار گیرد گفت: باید نظارت فرایندی شکل گرفته و در تمامی طول فرایند موضوع نظارت انجام شود.

رئیس جدید سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه سازمان با نیروی قرضی قابل اداره نیست گفت: در عین حال باید موضوع نظارت مردمی نیز تقویت شود، از سوی دیگر به نظر من تعامل با صنعت نیز بسیار مهم است و باید پرسید که آیا نمی‌شود مطالعات زیست محیطی را از همان ابتدای ایجاد صنعت مدنظر قرار دهیم تا هم صنعت فعال شود هم محیط زیست تخریب نشود؟

وی با تاکید بر اینکه در مواجهه با توسعه، محیط زیست هیچ وقت نباید مغلوب شود گفت: تمام وزارتخانه‌ها باید احساس کنند که حفاظت از محیط زیست یک ضرورت است و همه را باید محیط زیستی کنیم.

رییس جدید سازمان حفاظت محیط زیست همچنین در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص ادغام سازمان حفاظت محیط زیست گفت: دولت نظر مساعدی در این خصوص نداشته و ندارد و معتقد است که محیط زیست یک سازمان نظارتی بوده و فضای اجرا از فضای نظارت باید جدا باشد.

وی در خصوص نیروهای سازمان نیز گفت: از بدنه کارشناسی و نیروهای متخصص و فداکار محیط زیست در تمامی سطوح حداکثر استفاده را خواهم کرد و عملکرد همراه با تخصص ، دلسوزی و انگیزه مهمترین شرط فعالیت در سازمان حفاظت محیط زیست خواهد بود.

رئیس جدید سازمان حفاظت محیط زیست با تاکید بر اینکه مشکلات محیط زیست را حتما با مردم در میان می‌گذارم تصریح کرد: ساختار محیط زیست اخیرا تغییراتی کرده است و باید حضور عملیاتی ماموران محیط زیست در مناطق را گسترش دهیم و محیط بانانمان نیز باید با تعداد کافی و تجهیزات مناسب باشند.

وی در خصوص استفاده از سم و کود در کشور نیز گفت: متاسفانه هم اکنون استفاده از سم در کشور چندین برابر نیاز است که ضعف نظارت و عدم آگاهی کاربران شاید علل اصلی این موضوع باشد.

/ 0 نظر / 33 بازدید