مردم را نپیچانیم !

جناب آقای محمدی زاده از همان لحظه نخست که سکان مدیریت سازمان را بدست گرفت  و در معارفه شان گفت : سلام بر محیطبانان مظلوم و البته دیگر سراغ شان را نگرفت ! نشان داد در حوزه نرم زبانی و چرب زبانی و تبلیغات لسانی و خلاصه کلام پیچاندن خلق الله استاد تمام است ! در این زمینه آنقدر تبحر دارد که در کنار محل اجرای یک پروژه مخرب و در حالی که دارید تخریب را می بینید ، به شما ثابت خواهد کرد که هیچ تخریبی در کار نیست ! اگر این نظر را بی پایه می پندارید ، به جملات زیر که توسط ایشان اخیرا در استان گیلان بیان شده است ، توجه نمائید .

    اودر پاسخ به سوال خبرنگار سبز پرس مبنی بر اینکه شما به جلسه ای می روید که بسیاری از پروژه های پیشنهادی شهرستانها یا پیش نویس استان، طرح هایی است که به نظر می رسد اما و اگر محیط زیستی داشته باشد؛ طرح هایی که هنوز ارزیابی زیست محیطی ندارند، آیا مصوبه شدن این طرح ها ایجاد نگرانی نمی کند، گفت: معنی مصوبه این نیست که آنچه که پیشنهاد دستگاه اجرایی است عملی می شود، بلکه مصوب می شود که این جاده، این سد  و امثال آن ضرورت دارد اما اینکه چگونه، کجا و کی و با چه شرایطی اجرا شود، معنی آن انجام مطالعات و طی سیر قانونی است .

    معاون رئیس جمهور تصریح کرد: به عنوان مثال وقتی احداث راه آهن یا جاده ای مصوب می شود باید طرح در دفتر ارزیابی محیط زیستی بررسی و در صورت تصویب اجرایی شود لذا مصوب شدن در جلسات استانی ناقض وظیفه دستگاه برای جلب توافق با محیط زیست و ارائه مطالعات ارزیابی محیط زیستی نیست.

     به عنوان کسی که بارها شاهد این ماجرا بوده ام ، عرض می کنم99 درصد مصوبات با همان شکل و شمایلی که دستگاهای توسعه ای می خواهند ، اجرا می شود !

 

/ 2 نظر / 21 بازدید
یک کارمند

آقای محمدی زاده خیلی وقت است به همه دروغ می گوید . قرار بود به وضعیت محیط بانان رسیدگی کند ، از مدیران درون سازمان استفاده کند ، بودجه سازمان را افزایش بدهد ، حقوق کارمندان را اصلاح بکند و ..... اما هیچکدام نشد . نه اینکه نشد بلکه نخواست چون کارهای مهمتری دارد . به جای این کارها رفت دنبال بده بستان با خودرو سازها ، استخدام بستگان ، نان قرض دادن به وزرا و ..... من مطمئن هستم در دولت بعدی هم جای خودش را پیدا می کند .خیلی زرنگ است واقعا !

کاش دوران ننگین حضور محمدی زاده در سازمان حفاظت محیط زیست هر چه زودتر تمام شود(کارشناس محیط طبیعی سازمان)