کنگره بین المللی اخلاق زیستی و چند سوال

اخیرا کنگره ای با عنوان اخلاق زیستی در پژوهشگاه نیرو برگزار گردید . چند نکته در همین باره :

     1 - هم جای تشکر دارد و هم جای تعجب ! که چرا وزارت نیرو بانی این امر خیر شده است ؟

     2 - هیچ خبری از سازمان حفاظت محیط زیست و حضور مسولانش نبود !!!!

     3 - رسانه های محیط زیستی هم هیچ خبری از این کنگره را منتشر نکردند !!!

     4 - سخنران اصلی وزیر ارشاد اسلامی بود !!! البته با این فرمایشات خوب :

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، تخریب محیط زیست از طریق دفن زباله های اتمی، بکارگیری سلاح های بیولوژیکی و توسعه تاسیسات آلاینده صنعتی را از جمله نتایج و ره آوردهای علم و تکنولوژی مدرن با مدل سکولار دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا، 'سیدمحمد حسینی' روز شنبه در مراسم گشایش 'دومین کنگره بین المللی اخلاق زیستی با تاکید بر معنویت، اخلاق و اعتقاد به خلقت' در پژوهشگاه نیرو اظهار داشت: فرهنگ سکولار با پشتوانه تکنولوژی مدرن در عرصه هنر نیز بحران های روانی و مشکلات فرهنگی وسیعی را ایجاد کرده است.وی ترویج خشونت در آثار هنری، بسترسازی در جهت نابودی نظام خانواده، ایجاد افسردگی و سلب امنیت روحی در زندگی فردی را از دیگر نمونه های فرهنگ سکولار با پشتوانه تکنولوژی مدرن در عرصه هنر برشمرد.

     5 - برای آشنائی با نقش وزارت ارشاد در زمینه حفاظت محیط زیست ، توجه شما را به مطلب زیر جلب می کنم :

نماینده سنندج: مسوولان محیط زیست و وزیر ارشاد درباره قطع 3400 اصله درخت توضیح دهند

 

امین شعبانی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که قطع یک اصله درخت به منزله گرفتن جان یک انسان است، خاطرنشان کرد: این خلاف قانون است و هر مرجع قانونی و قضایی که دستور قطع درخت را صادر کرده است شأن و جایگاه مقام خود را نشناخته و آن را پایین آورده است.

وی گفت: اگر اختلافی بین دو اداره اوقاف و شهرداری وجود دارد نباید برای ساخت اتوبان با قطع درختان هزینه آن پرداخت شود.

شعبانی با طرح سوالی از اداره محیط زیست مبنی بر این‌که چرا جلوی این کار را نگرفته است؟ گفت: وظیفه متولیان اوقاف آباد کردن است نه این‌که درخت‌ها را ریشه‌کن کند.

نماینده مردم سنندج در خانه ملت، با بیان این‌که ملک اوقاف از اموال شخصی به حساب نمی‌آید، گفت: دادگاه مراجع قضایی وظیفه‌اش صادر کردن دستور قطع درختان نیست، بلکه باید سالیانه میزان اجاره ملک وقفی را تعیین کند تا اجاره‌اش پرداخت شود نه این‌که دستور به قطع درختان بدهد.

شعبانی با تاکید به این‌که به عنوان نماینده سنندج پیگیر این مساله است افزود: برای مدیری که خود را مدافع اموال اوقاف می‌داند و البته قاضی که دستور قطع درختان را صادر کرده اظهار تاسف می‌کنم و از وزیر ارشاد می‌خواهم تا به خاطر نحوه عمل اداره اوقاف پاسخگو باشد.

وی با تاکید به این‌که قاضی‌ که این حکم را صادر کرده باید در مراجع قضایی نسبت به صدور حکم قطع درختان پاسخگو باشد افزود: سوال اینجاست که تا به حال کجای دنیا حکمی صادر شده که در آن قطع درختان را قانونی کرده باشد

 

/ 1 نظر / 19 بازدید
احسان

پدر آمرزیده اینها دنبال کار خودشونن.