برنامه شکار امسال !

سازمان حفاظت محیط زیست اخیرا با استعلام از واحدهای استانی خود در خصوص اعلام ظرفیت های شکار در صدد تعیین , ابلاغ و اجرای برنامه شکار سال 1389 خود است . عده ای از مدیران کل استانها رسما اعلام کرده اند که با توجه به شکنندگی جمعیت و وضعیت خاص حیات وحش و تبعات بوجود آمده طی بحران خشکسالی سنوات پیش ظرفیتی برای شکار و اعمال فشار بیشتر به حیات وحش کشور باقی نمانده است . عده دیگری از این مدیران برای آنکه یکی به نعل زده باشند و یکی به میخ , با شکار در مناطق آزاد موافقت کرده اند ! اما در این میان گروه دیگری که از یک طرف به مدیران ارشد استانی و شهرستانی خود قول شکار داده اند و از طرف دیگر خواسته اند در راستای تصمیمات سازمان مرکزی و خصوصا تمایل شدید جناب آقای صدوق به موضوع شکار قرار گیرند ,آمار های بالایی را جهت شکار اعلام کرده اند . فشار غیر اصولی و غیر کارشناسی که سال گذشته به مناطق از همین موضوع وارد شد , هنوز در ذهن محیط بانان و دوستداران محیط زیست باقی مانده است . از جناب آقای دکتر صدوق که بسیار مورد علاقه اهالی محیط زیست است و بنده هم شخصا به ایشان ارادت دارم و همچنین آقای مهندس خلیلی و آقای کمالی فر انتظار می رود از تکرار و یا تشدید ماجرای سال گذشته جلوگیری نمایند .جا دارد رسانه های مستقل و اندیشمندان محیط زیست نیز قبل از بروز فاجعه چاره ای بیندیشند .

/ 2 نظر / 18 بازدید
M

دلاور خان بنده باهات موافقم.البته آن دسته از مديراني كه با مناطق آزاد موافقند زرنگ نيستند، چون دانسته يا ندانسته باعث بروز تخلف بيشتر به بهانه شكار در مناطق تحت مديريت مي گردند. آن دسته از مديراني كه اعلام ظرفيت بالا جهت شكار ميكنند مطمئنا هنوز فرصت آن را پيدا نكرده اند به طور كامل گشتي در مناطق تحت مديريت بزنند يا اينكه جهت ابراز ارادت به بالادستي ها، آگاهانه، تيشه به ريشه حيات وحش مي زنند. شما مي دانيد با اين اوضاع نابسامان محيطبانان (كه متاسفانه برعكس جلوه داده ميشه و همه چي آرومه!) تعداد شكار غير مجاز حداقل 5 تا 10 برابر تعداد مجاز است كه احتمالا امسال نيز از طرف آقايان 275 -300 راس اعلام مي شود (در حالي كه 700 – 800 عدد صحيح آن است). حالا اگه مديران سازمان كه شما نام برديد احتمالا از دوران نوجواني مشكل رياضي داشته و حسابشون رو پاس نكرده باشند و نتوانند يه جمع و تفريق ساده رو انجام بدند بايستي به فكر خريدن چند صد تا توپ فوتبال براي سرگرم كردن محيط بانان باشند چرا كه اگه همين روند شكار 2 سال ديگه ادامه پيدا كنه حيات وحشي نخواهد ماند كه ازش محافظت بشه. از اين آقايان رياضيدان ! ملتمسانه خواهش ميكنم قبل از

M

ادامه متن: از اين آقايان رياضيدان ! ملتمسانه خواهش ميكنم قبل از صدور هرگونه مجوز، لااقل يكبار براي رضاي خدا هم كه شده، (ما كه اينقد براي رضاي دوستانمون كار كرديم يكبارشم براي خدا) بازديدي از برخي مناطق مثل پارك ملي بمو و پارك ملي گلستان داشته باشند تا ببينند وضعيت پاركهاي ملي كه اينگونه است خدا به داد مناطق حفاظت شده برسه. مطمئنا در پارك ملي بمو بيشتر از 50 آهو نخواهيد يافت.(آن هم با يد قلاب انداخت!)