احترام بزرگان سر جای خود ، اما .....!

روزنامه اعتماد در تاریخ 30 مهر 1387 مصاحبه ای را با آقای دکتر کهرم انجام داد و «محیط زیست کشور را قربانی سهل انگاری مدیران سازمان» معرفی کرد که نه تنها پاسخ های آقای کهرم مملو از آمار و اطلاعات خطا است بلکه بعضاً‌ سئوالات خبرنگار محترم نیز خالی از اشتباه نیست . در همان سئوال نخست از قول بنده نوشته شده است که ایران به لحاظ حفاظتی جزء 30 کشور برتر دنیا است.  باید بگویم که بنده تا کنون و به هیچ رسانه‌ای این مطلب را نگفته ام و معلوم نیست خبرنگار محترم آن را از کجا آورده است !

اما حکایت آقای کهرم حکایت پیرزنی را می ماند که هنوز متل های قدیمی را به عنوان رمان جدید زمزمه می کند! گفته های ایشان اغلب یا متعلق به دهه های پیش است و یا اگر جدید است کاملاً غلط .

 اما نمونه هائی درهمین مصاحبه کذایی:

1-   رییس محترم جمهور چه زمانی و کجا گفته است که محیط زیست جلوی آبادانی مملکت را گرفته است ؟ نسبت این جمله کذب به رئیس جمهور چه معنایی دارد؟

2-      ساخت سد سیوند چه زمانی پایان یافت که گناه آن را به گردن دولت نهم انداختید؟

3-   علت خشکی دریاچه هامون چیست؟ مقصر عدم بارش برف و باران در ارتفاعات هندوکش افغانستان هم ما هستیم . ما که تا کنون توانسته ایم با پیگیری های وزارت امور خارجه حق آبه مان را تا قطره آخر از افغانها بگیریم .

4-   انجمن جهانی حیات وحش چه پولی به ایران داده است که آقای کهرم ادعا نموده اند تا کنون 700 هزار دلار داده است . آن 700 هزار دلار را UNDP داده است وتقریبا 80 درصد آن هم در زمان مدیریت سرکار خانم دکتر ابتکار هزینه شده است و اسناد آن موجود است. اگر هم به قول آقای کهرم حیف و میل شده است .... .

5-   کجای پارک ملی کویر جهت تکثیر گورخر حصار کشیده شده است؟ آقای کهرم حداقل آدرس آن را بدهید! باید بگویم در پارک ملی کویر برای این منظور حتی یک متر هم فنس کشیده نشده است .

6-      اعلام وسعت مناطق چهارگانه حدود 2/7 کل مساحت ایران مربوط به 5 سال قبل است!

 

به آقای دکترکهرم توصیه می کنم :

1-   اطلاعات خود را بروز کرده و حیف است استادی با سابقه ایشان هنوز در حال و هوای اطلاعات سالهای پیش به سر ببرد . البته اگر موفق شدند سری هم به جزوه های آموزشی شان بزنند و اطلاعات 30 سال قبل را به خورد دانشجویان خود ندهند .

2-   رعایت انصاف بنمایند و تخریبهای محیط زیست را با ذکر تاریخ و اسناد ارائه نمایند تا خواننده محترم بداند که این فجایع کی بوقوع پیوسته است !

3-      بنده تا کنون اغلب مصاحبه های شما را خوانده ام اما دریغ از ارائه یک راه حل منطقی جهت کاهش مشکلات محیط زیست کشور!

4-      ببخشید که ما از ابتکارات خانم ابتکار نداریم!

 

/ 5 نظر / 21 بازدید
الهه موسوی

آقای دکتر دلاور نجفی . حیف از شما که اینقدر با عصبانیت پاسخ می دهید و سریع به عکس العمل می افتید . در حالی که مومن باید حلیم و بردبار باشد و صعه صدر داشته باشد . نوار نقل قولی که از شما کردم را حضورا تقدیم می کنم . خوشحال خواهم شد اگر من برداشت غلط از فرمایشات شما کرده باشم و شما رتبه 30 را نگفته باشید .ضمنا حال که هم دکتر کهرم و هم جنابعالی برای انجام مناظره اعلام آمادگی کرده اید امیدوارم این مناظره انجام شود . [گل]

علیرضا جورابچیان

جناب آقای دکتر نجفی با توجه به اظهار نظر سرکار خانم الهه موسوی در مورد برگزاری مناظره اینجانب بسیار علاقمندم در آن مناظره شرکت داشته باشم تا در حضور خبر نگار محترم دلایل برخی اظهارات جناب آقای دکتر کهرم که بسیار مورد توجه ایشانند را بشنویم و نتایج آنرا همگان در همان روزنامه بخوانند. بلکه از این طریق بتوانیم کمکی به حفاظت حیات وحش مظلوم و ارزشمند کشور کرده باشیم.

پارک ملی نایبند رو کی تقدیم کرد توش اتوبان ساختند جنابعالی یا خانم ابتکار

نيما

آقاي دلاور نجفي،شمايي كه ‍اطلاعات آقاي دكتر كهرم را قديمي و غلط عنوان مي فرماييد لطفا به سوالات زير پاسخ دهيد: 1-در مورد فنس كشي و احداث راه دسترسي در منطقه كوير توران به بهانه حفاظت از گور آسيايي چه توضيحي داريد؟ 2-مدرك دكتراي شما از كدام دانشگاه صادر و در چه رشته اي؟

افشین احمدپور

عجب دعواییه اینجا.من شما رو نمی شناسم ولی از دکتر کهرم خیلی خوشم میاد چون خیلی با احساسه.