به جای ببر ، پالاشگاه و جاده به میانکاله رفت

 به جملات زیر توجه کنید:

-این دو قلاده ببر نر و ماده که از روسیه وارد شده یکی ۴ ساله و یکی ٢ساله است.ببر ماده آبستن است و به زودی توله های خود را به دنیا می آورد.

-روسها به مدت ۵ سال پناهگاه حیات وحش میانکاله را در اختیار داشته و اقدامات لازم را برای سازگاری مدیریت می کنند.

-مبادله ببر و پلنگ تا تولید انبوه ببر در ایران ادامه خواهد یافت.

-این تصمیم (مبادله ببر و پلنگ) تحت پوشش کامل تحقیقات علمی قرار دارد.

-اگر بالای میلیاردها تومان در این زمینه سرمایه گذاری شود ارزش دارد

-در صورتیکه همه حمایت کنند،پیش بینی می کنم صددرصد طرح با موفقیت انجام می شود.

این جملات تنها گوشه ای از سخنان نسنجیده،غیر کارشناسی،آرمانی و البته غیر عملی رئیس سازمان حفاظت محیط زیست،معاون محیط طبیعی وی و مجری طرح به اصطلاح احیاء ببر مازندران طی چند ماه گذشته است و هر چه کارشناسان و دلسوزان محیط زیست درون و بیرون سازمان بر سر زدند،راه بجائی نبرد و  ببر نر طعمه ببر ماده شد وچند روز پیش به ابوقیس(میمون معروف یزید)پیوست!

در سفر آخر هیأت دولت به استان مازندران که انتظار می رفت سایت پرورش و نگهداری ببرها در میانکاله افتتاح شود، وزیر نفت کلنگ پالایشگاه میانکاله را بر زمین زد . شیب نسبی منطقه ای که قرار است پالایشگاه در آن احداث شود بگونه ای است که در صورت بروز یک رخداد طبیعی و غیر طبیعی ،باید برای همیشه فاتحۀ تالاب میانکاله را خواند.بنا دارم در فرصت مناسب دستهای پیدا و پنهانی که در تصویب احداث این پالایشگاه نقش داشته  اند را به مردم معرفی کنم .

نقش استاندار ضد محیط زیستی استان مازندران در این میانه چیست؟

چه کسانی در دولت حامیان این پروژه قلمداد می شوند و چرا؟

چه حامیانی ، مجری طرح را تشویق کردند تا بدون اخذ مجوز محیط زیست کارش را آغاز کند؟

چه کسانی و با چه منافعی باعث شدند تا موضوع پالایشگاه میانکاله خارج از نوبت در دستور کار کمیسیون زیر بنائی دولت قرار گیرد؟

واینکه این بود طرح احیاء تالاب میانکاله؟!

سخن آخر:

جناب آقای مهندس محمدی زاده ، به خدا قسم ما هم عرصه هائی را در اختیار دستگاههای توسعه ای قرار دادیم، اما برای خودمان خط قرمز داشتیم پارک ملی کویر و تالاب میانکاله خط قرمز ما بود . با این امضاء اسفبار خط قرمز شما کجاست؟!

 

/ 7 نظر / 22 بازدید
شاعری

آقا ما خودمان استاندار گلستان بوديم و در زمان شما آقاي دلاور خان پتروشيمي را اجرا کرديم. حالا که خودمان همه کار محيط نيست هستيم رطبي که قبلا خورديم را براي استان خودمان چگونه منع کنيم. شما اگر راست مگي چرا زورت نرسيد جلوي پتروشيمي گلستان را بگيري. چرا در جلسه مثل موش در گوشه میز کز کرده بودی و حتی کلمه ای هم نمی گفتی! چون پستت را گرفتند ژست محيط زيستي مي گيري برادر. ما که با هم خیلی برادریم. انتخابات نزديگه. استان به توسعه نياز داره.

داش غلام

سلام دیدیم که شما هم چکار کردی پس چرا اینقدر عملکرد دار ودسته ات را نقد میکنی مگر همین مدیران مثل منتظمی ومحمدی و... را تو به اینجا نرساندی .

يك دوست قديمي

دكتر دمت گرم. حال كرديم. فقط جاده رو هم مي‌نوشتي ديگه ريديف بود. هرچند با اومدن معاون جديد انساني ديگه اينم حله به اميد خدا. اول مالرو تصويب مي‌شه طبق گفته‌هاي رييس سازمان. بعد موقع اجرا طرح 4 بانده مي‌دن بعد آقايون مخالفت مي‌كنن و آخرش با افتخار مي‌گن 2 بانده رو اجازه داديما! اي بابا اينا فقط حرف مي‌زنن و جالبه كه حرفشونم يادشون نمي‌مونه.

طاهایی استاندار مازندران نه درکی درستی از تنوع زیستی دارد و نه اصلا مایل است که چیزی در این رابطه بفهمد. مربع برخی نمایندگان استان، استاندار ضد محیط زیستی مازندران و نمایندگان استانداران در سازمان حفاظت محیط زیست(ببخشید رییس و قائم مقام این سازمان!) مازندران را به طور ویژه ای عرصه تاخت و تاز خود قرار داده و آن را با چالش های جدی مواجه کرده اند که پیامدهای اسفبار زیست محیطی آن در آینده نزدیک نمود خواهند یافت.

سید علی

درود بر دوستداران واقعی محیط زیست نه شما آقای نجفی اقای نجفی یادمان هست دوستان همین ایرادات را به شما می گرفتند و شما هم طبق منطق زیبای هم کیشانتان به دولت قبل و انسانهای دیگر گیر می دادید کاش یک کار موفق می کردید ادم دلش نمی سوخت عوض کردن مدیر پروژه یوز و آوردن انسانی نالایق جون آقای جورابجیان از دستاوردهای شما مگر نبود؟ از بین رفتن تالاب ها مگر در زمان شما نبود؟ در زمان شما مگر پروژه بسیار موفق درنای سیبری انجام نشد. که بعلت مدیریت زیبا همان یکدونه درنا هم از دست دادیم و به راحتی در پروژه تخته شد و حالا هم مدیر این پروژه در حال طی کردن مدارج علمی هستند بی دغدغه.متاسفم اقای نجفی لطفا شما دیگر به جرگه انتقاد کنندگان وارد نشوید.لطفا چون پرونده تان به اندازه کافی سیاه است. به هر حال موفق باشین و امیدوارم یه ذره از لطمات به محیط زیست را جبران کنید. موفق باشید

دکتر نجفی خواهشمندم بگویید به دوستانتان آقای شاعری را بفرستند مکتب ادب آموزی اول ادب یادشان بدهند بعد اظهار نظر

صادقی زادگان

در پاسخ به فرمایشات سید علی خان عزیز در دو پست قبل عرض کنم که اون یکدونه درنا الان تو فریدونکناره اگه رسیدید یه سری بهش بزنید چشم براهتونه! واسه درس خوندن هم ببخشید که از شما اجازه نگرفتم!!