حذف محیط زیست از شورای عالی معادن

    لایحه جدیدقانون معادن که از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد شده است اخیرا در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار گرفت . ماده 12 این لایحه به تشکیل شورایعالی معادن اختصاص دارد .در این ماده که اعضای شورای مذکور را معرفی می کند ، خبری از عضویت سازمان حفاظت محیط زیست دیده نمی شود ! خبرگزاری موج در این باره آورده است :

 

 نماینده مردم اهواز در مجلس با اشاره به اینکه لایحه اصلاح قانون معادن در دستور کا رکمیسیون صنایع و معادن قرار داشت، گفت: ماده 12 لایحه اصلاح قانون معادن که در خصوص تشکیل شورای عالی معادن بود به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

به گزارش موج، سید شریف حسینی تصریح کرد: با تصویب ماده 12 لایحه اصلاح قانون معادن، از این پس شورای عالی معادن با 9 عضو تشکیل خواهد شد.
وی به اعضای این شورا اشاره کرد و گفت: وزیر صنایع یا معاون معدن وزیر، به عنوان رییس عضو شورای عالی معادن خواهد شد.
حسینی افزود: همچنین یک قاضی عالی رتبه، رییس سازمان زمین شناسی یا نماینده تام الاختیار این سازمان، یک متخصص امور معادن به معرفی شورای عالی نظام مهندسی، دو بهره بردار معدن با تجربه به معرفی بخش خصوصی، رییس سازمان جنگلداری یا نماینده تام الاختیار این سازمان و مدیر حقوقی یا مشاوره وزیر صنایع اعضای دیگر شورای عالی معادن خواهند بود.
وی در گفتگو با خانه ملت تاکید کرد: در شورای عالی معادن، نماینده مجلس به عنوان عضو شورا دیده نشده است
.

 

/ 2 نظر / 17 بازدید
علی

آقای نجفی ، داشتیم ؟! حالا که دیگه محیط زیست نیستی و باید از معدن دفاع کنی