نطق انتخاباتی زودهنگام یک نماینده !

        رسانه ها نطقی را از آقای احمدعلی مقیمی نماینده بهشهر در مجلس منتشر کردند که جای تامل بسیار و البته پاسخ قاطع دارد .ایشان در بخشی از نطق خود که به نوعی تهدید مسولان سازمان حفاظت محیط زیست نیز محسوب می شود ، گفته است :

         نام این پالایشگاه، میانکاله نیست بلکه پالایشگاه بهشهر است. این نام بر سر زبان ها افتاده در صورتی که بیشتر از هفت کیلومتر با تالاب میانکاله فاصله دارد.

        همه آقایان در جلسات بررسی احداث پالایشگاه حاضر بودند. معاون اول رئیس جمهوری، رئیس سازمان محیط زیست و معاونان سازمان محیط زیست آقایان شاعری و نوریان همگی در جلسات حضور داشتند و موافقتشان را اعلام کردند. صدایشان در اسناد فرمانداری ضبط شده است.

         ما سرمایه خارجی 20 میلیارد دلاری جذب کرده ایم و نمی توانیم از آن چشم پوشی کنیم. این طور مخالفت ها بدون نظر کارشناسی و فنی مشخص درست نیست و در واقع تضییع حق مردم است. 
        بنده عضو فراکسیون محیط زیست مجلس هستم و معتقدند همانطور که گذشتگان ضوابط زیست محیطی را رعایت کردند و میراث طبیعی را در اختیار ما قرار دادند ما هم باید محیط زیست را حفظ کنیم. حرف ما این است که برای مخالفت باید استعلام فنی و کارشناسی با استدلال قوی داشته باشیم. اگر با استدلال قوی به ما بگویند که این کار ضرر دارد و محیط زیست را نابود می کند، ما هم حرفی نداریم. 

          این روند در سازمان محیط زیست قابل قبول نیست به خاطر همین طرح تحقیق و تفحص از سازمان حفاظت محیط زیست را تنظیم کرده ایم و سه شنبه (امروز) به هیئت رئیسه مجلس تقدیم خواهم کرد. 

          قطعا این نطق جنجالی آقای مقیمی پاسخ قاطع ، مستند و مستدل مسولان سازمان حفاظت محیط زیست را می طلبد اما از آنجائی که بنده از چند و چون ماجرا اطلاعات دقیقی دارم ، ذکر چند نکته را ضروری می دانم :

         1 - اینکه نام پالایشگاه کذائی چیست ، چندان اهمیت ندارد . بلکه اثرات آن بر اکوسیستم منطقه مهم است که در سوء بودن این اثرات و نقش آن در نابودی تالاب میانکاله کلیه کارشناسان درون و برون سازمان متفق القولند.حال نام آن هرچه می خواهد باشد . ولی یک نام آن غیر قابل تغییر است : پالایشگاه ضد میانکاله !!!

        2 - ضرورت دارد آقایانی که صدایشان در فرمانداری بهشهر ضبط است در این باره توضیح بدهند که به چه دلایلی و با استفاده از کدامین نظریهء کارشناسی موافق ، صحبت از امکان احداث پالایشگاه در میانکاله کرده اند ؟! و چرا اجازه دادند کلنگ آن برزمین بخورد که حالا نماینده فوق خود را طلبکار بداند ؟!

          3 - برخلاف آنچه نماینده محترم ادعا نموده است ، مخالفت با احداث پالایشگاه در میانکاله نه تنها بدون نظریه کارشناسی نیست بلکه همانگونه که اشاره شد تمامی کارشناسان در این باره یک نظر واحد دارند و آن هم رد این موضوع است . مگر اینکه نماینده محترم نظرات مخالف را نظر تلقی نکند !!!

          4 - امیدوارم مسولان سازمان حفاظت محیط زیست از تهدیدات نماینده فوق ترسی به دل راه ندهند و به وظیفه خود عمل نمایند و از تحقیق و تفحص حداقل در این باره واهمه ای نداشته باشند .

          5 - به نظر می رسد با نزدیک شدن به ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی که قرار است در اسفند ماه امسال برگزار بشود ، برحجم تقاضاهای فراقانونی نمایندگان مجلس به منظور بهره بر داری انتخاباتی افزوده شود . جا دارد دستگاه های نظارتی ضمن رسد این اقدامات مذبوحانه از ورود افراد فرصت طلب و قانون گریز به خانه ملت جلوگیری نمایند .

/ 5 نظر / 25 بازدید
محسن

اين 200 ميليارد دلار چقدرش به بعضي ها ! مي رسد ؟

احمد

تا آنجا كه من خبر دارم محيط زيست هيچ مخالفتي ندارد . آقايان پول ندارند پالايشگاه بزنند و به اين نماينده محترم دروغ گفته اند !

sabzAmin

بخهاری باشد وجودتان [گل]

تقی خان

طرح تحقیق و تفحص از محیط زیست به مجلس داده شد یا نه ؟