تاملی در تکذیبیه استعفا دکتر صدوق .

روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست متن تکذیبیه ای را در باره خبر چند روز گذشته رسانه ها در خصوص استعفا آقای دکتر صدوق منتشر کرد . امیدوارم این نوشته و امضا آن متعلق به دکتر صدوق نباشد و اگر هم هست ، دلایل قانع کننده ای برای آن داشته باشد . قصد نگارنده صحت و یا رد انتساب آن به دکتر صدوق نیست . ایشان می داند و روابط عمومی سازمان . آنچه باعث شد تا این موضوع را جدی بگیرم ، محتوای غیر واقعی و عاری از حقیقت آن است . در متن این تکذیبیه آمده است :

و اینک که به لطف خداوند متعال سازمان حفاظت محیط زیست با سیاست های کارآمد و برنامه ریزی تأثیرگذار ریاست محترم سازمان در مسیری نو برای رسیدن به توسعه پایدار قرار گرفته است ، اعلام می دارم با تمام توان آماده ام تا تجربیات و حاصل سالیان متمادی مدیریت در محیط زیست را برای تامین منویات نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به انجام برسانم .

 سوال این است : کدام سیاست کارآمد ؟! آیا منظور از سیاست کار آمد ، صدور مجوز تخریب پارک ملی کویر و تالاب میانکاله است و یا بازگشائی پای شکارچیان عرب به عرصه های حساس کشور ؟! و کدام برنامه ریزی تاثیر گذار ؟! اصلا تاثیر آن پیش کش ، کدام برنامه ؟! مگر در سال گذشته یک خط برنامه در سازمان تدوین شده است ؟ به صراحت برنامه های تاثیر گذار رئیس محترم را بیان بفرمائید . در حوزه محیط طبیعی چه برنامه ای دارند ؟ برنامه مدیریت مناطق به سرانجام رسید یا مدیریت حیات وحش ؟ آیا منظورتان از برنامه فانتزی بازی با حیات وحش مملکت است و اهدا پلنگ به برادر پوتین ؟! و یا آوردن ببر از روسیه ؟! ببر های بیچاره روسی را هم که در باغ وحش نگه داشته اند و چند روز پیش ببر ماده حین اجبار برای جفت گیری به نشانه اعتراض ، (....)ببر  نر را گاز گرفته و کنده است !!! حاصل آن همه تبلیغات رسانه ای هم اکنون یک ببر نر البته اخته است . این تمام برنامه کار آمدتان است ؟!  و نیازی به شرح مسیر نو نیست که همه معنا و مفهوم آن را یاد گرفته اند ! مسیر نو مسیری است که دیگر در آن نه گفتن وجود ندارد ! این را رئیس سازمان چند روز پیش گفت . مسیری که نهایتا مردم  پایتخت باید سرطان استشمام کنند و شرکت سایپا به جای ارتقا کیفیت خودروهایش ،برایشان آهو پرورش بدهد و مدیریت ویرانگر عسلویه به جای جلوگیری از تخریب ،برای محیط زیست همایش مدیران برگزار کند . در پایان باز هم امیدوارم متن یادشده منتسب به دکتر صدوق نباشد .

/ 3 نظر / 34 بازدید
محمد درویش

آنچه که دلاور گفت و آنچه که البته نگفت! گفت؟ http://www.tabiatbakhtiari.com/archives/648 . درود ...

سیمین

شاید منظور ایشان سیاست کارآمد در تخریب هر جه بیشتر محیط زیست است!

باقری گله

درود آقای دکتر نجفی خوب اومدی راستی خود شما در زمان معاونت برنامه ای داشتید؟